Головна Нововодолазький районний будинок культури Новини «На щастя, на здоров’я, на Новий рік!!!»

Авторізація«На щастя, на здоров’я, на Новий рік!!!»
Рейтинг :
( 0 шт. )
Четвер, 22 січня 2015 р.

«На щастя, на здоров'я, на Новий рік!!!»

      Святкування Різдва та Старого Нового року супроводжується не тільки емоційним піднесенням. Ці два свята, з-поміж усіх інших, вирізняються великою кількістю народних звичаїв. Так, православний люд, бажаючи прославити Христа, розігрував різдвяні Вертепи, складав колядки, в яких немає авторів, проте вони сповнені доброти, щирості й любові. Щедрівки – це ж пісні-побажання здоров'я, достатку, щастя, а саме щедрування проходило з магічними діями, музикою, обрядовими іграми з масками.
     Для духовно-культурного піднесення народу та збереження й розвитку різдвяних і новорічних традицій
10 січня у Нововодолазькому РБК відбувся концерт творчих колективів Рокитненського сільського Будинку культури «На щастя, на здоров'я, на Новий рік!!!». У святковому заході взяли участь володарі першої премії фестивалю народної творчості на Національному Сорочинському ярмарку народний аматорський вокальний колектив «Чисте джерело», керівник: Тарасовський Олександр, хормейстер: Розторгуєва Вікторія та фольклорний ансамбль «Берегиня», керівник: Вікторія Розторгуєва. Вони привітали присутніх, дотримуючись традицій святкування Різдва Христового та Старого Нового року, які є одними з найулюбленіших свят багатьох українців. Для глядачів лунали колядки та щедрівки, віншування з їхніми оригінальними текстами, а також самобутні, як перше почуті, так і добре всім відомі, народні пісні, де не повторилося жодної мелодії, в супроводі запальних танців учасниць колективів. Додав веселощів до загального настрою й гуморист А. Хурдей, який зачитав гуморески П. Глазового та З. Герус.
     Неповторна атмосфера величі різдвяних і новорічних свят, пронизана ідеєю порозуміння, зближення та відкритості, цього дня об'єднала і учасників, і аудиторію глядацького залу.
    Ведуча концертної програми, керівник фольклорного ансамблю «Берегиня», хормейстер народного аматорського вокального колективу «Чисте джерело» чарівна Вікторія Розторгуєва підбила підсумок святкового дійства наступними словами: «Новорічні та Різдвні свята пробуджують у людях найкращі почуття, закликають до відродження та оновлення, дарують духовну радість. І саме ці дні дають нам можливість звернутись до звичаїв, котрі побутували в Україні, відшукати їхній втрачений зміст. Наша мета – надати змогу зазирнути в цю відроджену традицію, зрозуміти її та прищепити до сучасного життя. Адже лише той народ, який культивує і береже надбання культури своїх предків, зможе досягти розквіту».
    Вона висловила щиру подяку від імені всіх учасників концерту першому заступнику голови райдержадміністрації О.О. Руднєву за допомогу в організації та проведенні свята, директору Нововодолазького районного Будинку культури В.М. Мірошниченко, директору Рокитненського сільського Будинку культури В.М. Прошак, працівникам методичного кабінету РБК і відділу культури та туризму за збереження української культури й традицій.
        Закінчилися виступи аматорів народного мистецтва та люди розходитись не поспішали. Вони щиро дякували учасникам концерту за чудово проведений час і подарований гарний настрій.