Авторізація"Купальська ніч на Лозівщині"
Рейтинг :
( 4 шт. )
Середа, 08 липня 2015 р.

Найколоритніше та найцікавіше свято яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято Івана Купала. В закладах культури Лозівського району святкувати його почали ще з 3 липня обрядовими  святами та  святковими концертами.

Купальські заходи які проводилися на Лозівщині надавали можливість жителям не просто бути споглядачами, а й стати учасниками обрядового дійства. Шість клубних закладів готували і провели свято Івана Купала: Катеринівський СБК, Комсомольський СБК, Кінненський СБК, Чернігівський ск, Новоіванівський СБК, Смирнівський СБК.

Кожен захід включав в себе: стрибки через купальське вогнище, пускання вінків на воду, спалення символічних опудал Купала і Марени, водіння купальських хороводів, виконання пісень.

4 липня Івана Купала святкували  в с. Смирнівка.  Аматори Смирнівського СБК вітали всіх жителів села піснями, танцями, гумором,  дарували гарний настрій. По закінченню свята всі присутні були запрошені на святкову дискотеку.

344

6 липня до жителів с. Кінне завітали з обрядовим дійством та концертною програмою аматори районного Будинку культури.  Захід  пройшов в традиційному стилі: трав'яні віночки, священне вогнище, веселі купальські пісні в сучасній обробці, ігри, конкурси та призи.

Організатори свята провели конкурс на найкращий віночок, адже дівчата готувалися до цього свята, та сплели дивовижні трав'яні віночки. Різнотрав'я духмяним ароматом розвіювалося по імпровізованій сцені. Переможицею стала маленька жителька с. Кінне, яка мала найпишніший та найгарніший віночок, вона отримала в подарунок прикрасу для волосся, а інші учасниці заохочувальні призи.  Невід'ємним атрибутом свята є – вогнище, на святі їх було аж два, один величезний, яким глядачі могли не тільки помилуватися, а й погрітися біля нього. А інший – менший, через нього дівчата та хлопці стрибали та очищувалися від земних гріхів. По закінченню свята, ведуча попросила незаміжніх дівчат підійти до ставу та пустити свої віночки по воді, бо є таке повір'я: «Якщо хлопцю вдається зловити вінок коханої, діставшись до нього вплав чи на човні, це вважається доброю прикметою для їх подальшої спільної долі».  Кращі солісти районного будинку культури: Галина Бахмут,  Ольга Шаповал, Наталія Жмурко, Антон Карнаушенко та український  гурт сучасної пісні «Невідомі» зробили дійсно незабутнє свято для кожного жителя с. Кінне.

url

Всі жителі с. Комсомольське зібралися  біля сільського Будинку культури, щоб відсвяткувати свято Івана Купала. Дійство розпочалось з того, що дівчатка – русалоньки, у вінках, білому вишитому вбранні сховавшись у хвилях імпровізованої річки, заворожували дівчат та кликали її  до води, мавки зачаровували юнаків, а малі жахи блукали лісом і чатували на бажаючих знайти квітку папороті. Такою театралізованою композицією розпочалося свято в с. Комсомольське.

Чудові традиційні обрядові танці, хороводи, спалювання Марени, прикрашання купальського деревця – все це зачаровує та вкотре  нагадує  усім, що ми – Українці, які шануємо народні звичаї.