Авторізація"Пам'ять серця, чуєш, не охолонь!"
Рейтинг :
( 6 шт. )
П'ятниця, 15 травня 2015 р.

8 травня 2015 р.– День пам'яті та примирення всіх жертв Другої Світової війни 1939-1945 років розпочався на Лозівщині з Естафети пам'яті, як знак поваги, вдячності та вшанування усіх ветеранів ІІ Світової війни. Естафета пам'яті пройшла від села до села: не минувши жодної Братської могили та Пам'ятного знаку. З покладанням квітів, хвилиною мовчання та почесним караулом. З кожної Братської могили була набрана в кисет пригоршня землі, якою потім наповнили гільзу та передали на зберігання до Краснопавлівського краєзнавчого музею.

Цього ж дня о 12:00 в с. Катеринівка, біля Меморіалу Слави, пройшов районний мітинг-реквієм присвячений Дню пам'яті та примирення всіх жертв Другої Світової війни 1939-1945 рр. Делегації селищних та сільських рад Лозівського району, представники ветеранських організацій, жителі с. Катеринівка зібралися на цьому священному місці, щоб згадати та вшанувати ветеранів ІІ Світової війни.

Звучали сумні мелодії та пісні. Діти Будинку дитячої творчості Лозівської районної ради висловлювали вдячність у віршах, всім живим ветеранам за життя, яке вони їм подарували. Слова вдячності звучали від,голови Лозівської районної державної адміністрації Сергія Георгійовича Красноперова, голови Лозівської районної організації ветеранів війни та праці, депутата Харківської обласної ради Олени Миколаївни Столяренко, голови Катеринівської сільської ради Андрія Андрійовича Чабана,та отця Олександра настоятеля Свято – Катеринівського храму, який потім провів панахиду на Меморіалі Слави по померлим солдатам.

Жінка – мати, яка не діждала сина, прийшла до могили, щоб нагадати йому, що її серце все ще болить, і як добре їй було б, якби він – синочок, хоч на хвилиночку ступив на рідний поріг. Таку постановку – «діалог матері з сином» – глядачі побачили на мітингу. А пісня « Кленова балада» у виконанні Наталії Жмурко солістки районного Будинку культури викликала у глядачів сльози болю і співчуття за чуже горе.

Оголошується хвилина мовчання. Метроном твердо відбивав секунди, а на Меморіалі Слави стояла цілковита тиша.

В кінці мітингу – покладання квітів: від голови Лозівської районної державної адміністрації, від голови Лозівської районної організації ветеранів війни та праці, селищних та сільських рад, жителів району. Меморіал Слави уквітчався тюльпанами, бузком, нарцисами та конваліями.

«Вже завтра – 9 травня Україна святкує 70 річницю Перемоги над нацизмом в Європі. Зі святом вас шановні! З перемогою, яка вічно житиме в пам'яті вдячних поколінь. Нехай світ живе і посміхається, нехай людина кохає, і радіє миру і спокою. Пам'ятаємо. Перемагаємо!» – такими словами ведуча закінчила мітинг-реквієм та запросила всіх на районний фестиваль воєнно-патріотичної пісні «Перемога, свята Перемога!», який проходив в Катеринівському сільському Будинку культури. А на ветеранів ще чекала й солдатська каша.

IMG 4628

Перед початком фестивалю, усім його учасникам роздали символічні червоні маки с жовто – блакитною стрічкою, як символом пам'яті та скорботи. У фестивалі приймали участь 33 учасника, солісти, дуети та вокальні колективи закладів культури району, а також вихованці шкіл Лозівського району. Фестиваль завершився врученням дипломів всім учасникам та гучними оплески глядачів. Свято вдалося на славу!

IMG 4635