АвторізаціяВистава "ВИХІД"
Рейтинг :
( 3 шт. )
Четвер, 03 вересня 2015 р.

27 червня 2015 року в районному Будинку культури відбулася вистави «Вихід».Сміливу спробу розшифрувати та розтлумачити глядачеві глибокий зміст абсурдних п’єс Сашка Ушкалова зробили артисти театру сучасної драматургії «АРТ-Є».  Режисер-постановщик вистави Тетяна Підберезна.

Вистава складалася з чотирьох частин, які змінювали одна одну. В основі перша п’єса «Сьюзі, гном та інші» (відповідальна за постановку Наталія Марченко), друга — «Обвал балконів» (відповідальна Валентина Віклянська). Третя за мотивами п’єси «Володар акваріумів» (відповідальна Яніна Сень) та остання «Ойкумена» (відповідальний Юрій Веклич). Переказувати всі сюжетні лінії немає сенсу, адже вони наскрізь символічні й у кожного викликали власні асоціації. Та за скупченням, на перший погляд, безглуздих ситуацій і дивакуватих образів, які на сцені вибудовували актори, вимальовувалася наша дійсність і узагальнений портрет сучасників. Розгублених і легковірних, замкнутих у собі і водночас налаштованих сприймати ззовні будь-яку вигадану маячню, тільки б втекти від реальності… Тих, що постійно мріють про «ойкумену», але готові «зрубати дерево», яке символізує їх дім, добрі справи і саме життя («Володар акваріумів). Проте буття мінливе, як той пісок, що сиплеться згори на пасажирів «мексиканського автобуса» у п’єсі «Ойкумена», а поневірянням немає кінця й краю. «Коли ж це все скінчиться?» — з відчаєм запитує герой п’єси «Обвал балконів»? Усвідомте, що попри все добро завжди перемагає, відповідь на це запитання дає вистава. Адже допомогти людині зцілитися від явних і внутрішніх митарств покликані вищі духовні сили. Вони налаштовують нас творити добро та розвивають уміння чути й підтримувати один одного. Невипадково головними атрибутами декорацій до вистави є дорожній знак «Бог↑50м», який височив над сценою впродовж постановки, і звичайний будівельний «козел», на якого вилазили герої спектаклю, аби бути хоч трішки ближче «до неба».

Наприкінці вистави актори відчинили назовні всі двері глядацької зали, натякаючи, що вихід є завжди. Все залежить від нашого вибору: руйнувати і тікати чи залишитися, припинити свавілля і почати садити «соняхи»— ці красиві символи сонця й творчої праці, сили та добробуту рідної землі?

07 copy copy copy copy08 copy copy copy11 copy copy copy copy04 copy copy copy copy copyDSC 01 copy copy copy copy copy14 copy copy copy10 copy copy copy03 copy copy copy copy copy15 copy copy copy