Пошук по сайту

Об'єкти культури Харківської області

АвторізаціяНародний ансамбль ""Бояничі"
Рейтинг :
( 1 шт. )
Середа, 29 жовтня 2014 р.

Чугуївський районний Будинок культури є теплий і затишний Храм мистецтва. Директор Чугуївського РБК – Сенченко Тетяна Іванівна, як керівник Чугуївський районний Будинок культури є теплий і затишний Храм мистецтва. Директор Чугуївського РБК – Сенченко Тетяна Іванівна, як керівник вона добре розуміє, що районний Будинок культури є центром розвитку творчості, збереження національних традицій та обрядів, розвитку української культури.вона добре розуміє, що районний Будинок культури є цен тром розвитку творчості, збереження національних традицій та обрядів, розвитку української культури.

«Українська пісня! Хто не був зачарований нею, хто не згадує її, як своє чисте, прозоре дитинство, свою горду юність, своє бажання бути красивим і ніжним, сильним і хоробрим?..»
Українська пісня — це геніальна поетична біографія українського народу. Це історія українського народу.
Пісенним краєм називають на Харківщині Чугуївський район. Здавна славиться він своїми традиційними святами пісні і музики. Серед чисельних художніх колективів району популярністю користується народний самодіяльний вокально-хореографічний ансамбль «Бояничі».
Більше 25 років тому був створений нині популярний колектив «Бояничі». З 1986 року ансамбль один з ведучих колективів району та області. У 1987 році Постановою колегії Міністерства культури України колективу присвоєно звання «Народний самодіяльний».
Дивлячись на його виступи, розумієш, що духовна спадщина Чугуївщини вщент наповнена талантами. За роки існування він став улюбленцем різних вікових категорій. У самій назві «Бояничі» вкладено любов до української народної пісні. У репертуарі ансамблю українські народні пісні та пісні засновника цього колективу, композитора, Заслуженого працівника культури України – Юрія Бєсєди, який на протязі багатьох років був керівником цього ансамблю. На цей час народний ансамбль «Бояничі» очолює художній керівник РБК – Олександр Данилюк – знавець української народної пісні.
Веселий та жартівливий народний ансамбль «Бояничі» бере участь у багатьох Всеукраїнських і Міжнародних фестивалях та конкурсах.
Географія участі в конкурсах та фестивалях цього колективу досить широка і різноманітна. «Бояничі» співають українські народні пісні, які вражають чистотою виконавської майстерності та оригінальним аранжуванням.
Лауреат та дипломант багатьох конкурсів та фестивалів – народний ансамбль «Бояничі» виступав у різних країнах – Росії, Казахстані, Польщі та рідній «неньки-Україні». Колектив є улюбленцем глядачів різних вікових категорій.
Знають і люблять ансамбль «Бояничі» слухачі нашої столиці. Багато концертів було проведено в м. Києві це виступ в Палаці «Україна» в 1999 році на Всеукраїнському огляді народної творчості. За вагомий внесок у розвиток української культури отримав Диплом лауреата за підписом голови оргкомітету Віце – прем'єр міністра України. У 2001 році порадував ансамбль глядачів Києва новими піснями в концерті-звіті майстрів мистецтв та творчих колективів Харківської області «Симфонія землі Слобожанської» присвячений 10-тій річниці Незалежності України, який відбувся також в національному Палаці «Україна», виступ для переможців фестивалю народної творчості МВС України в Будинку культури міліції та інші концерти. У 2003році учасник обласного огляду конкурсу «Слобожанські передзвони».
У 2005 році колектив побував у м. Липецьку на Всеросійському фестивалі народної творчості ім. заслуженого діяча мистецтв Росії А.П. Містюкова, де був нагороджений цінним призом та дипломом за високий вокальний рівень. Колектив зачарував російського глядача прекрасним вокалом, тонкою інтерпретацією народних пісень. Вони щедрими оплесками дякували знатному колективу за чудові виступи.
У 2006-2010 році він стає дипломантом І та 2 ступенів за перемогу в номінації «Козача вольниця» на Міжнародному фестивалі мистецтв «Слобожанський спас» у м. Сватове, Луганської області.
З перших років проведення Міжнародного етнофестивалю «Печенізьке поле» ансамбль «Бояничі» щорічно є його учасником, нагороджений багатьма дипломами серед яких спеціальний диплом «За відданість фестивалю».
2010 рік – учасник Х ювілейного Міжрегіонального універсального
оптово-роздрібного ярмароку «Курський Коренський ярмарок-2010» в Росії.
У 2011 році ансамбль «Бояничі» демонстрував свою майстерність, поряд з провідними колективами всієї України, як представник від Харківської області в місті Киеві на майдані Свободи у концерті до Дня Соборності України,
З перших років проведення Міжнародного етнофестивалю «Печенізьке поле» ансамбль «Бояничі» щорічно є його учасником, нагороджений багатьма дипломами серед яких спеціальний диплом «За відданість фестивалю».
Колектив є постійним учасником обласних заходів: «Слобожанський ярмарок», фольклорний фестиваль обрядового та сучасного весільного дійства «Весілля в Малинівці +», зимового народного гуляння «Масляна» в Зміївському районі на Коропових хуторах.
Ансамбль «Бояничі» неодноразово виступав та продовжуе виступати в
м. Харкові майже на всіх областних заходах у театрі опери та балету ім. Лисенка.
Творча біографія вокально-хореографічного ансамблю дуже багата. Традиційними стали виїзди з концертами не тільки в м. Харків, але й в села та селища Чугуївського, Красноградського, Золочивського, Шевченківського, Зміївського, Печенізького, Балаклійського та інших районів області. Він не змінний учасник майже всіх заходів, частий гість на ланах, фермах, військових частинах району та області. У 2014 році відбулися концерти у військових частинах для мобілізованих захисників нашої Вітчизни.
Сьогодні кожний учасник колективу несе частку душі, історії, самобутності рідного краю, забезпечує формування творчої, духовно багатої особистості к
ожного виконавця, який виховує майбутнє нації, та стоїть на варті традиційної української народної пісні.
Колектив є базовим для інших колективів району. Голова Чугуївської райдержадміністрації Лобойченко В.В. та голова Чугуївської райради
Сторожев І.А. завжди йдуть на зустріч та підтримують новаторські пошуки митців сцени.
Щоразу ансамбль «Бояничі» неповторний, яскравий і незабутній елемент кожного свята. Його пісні лунають і поєднують загальнолюдські цінності – красу, добро, творчість, служіння прекрасному, великому українському народові, його культурі.

 

 

© 2011-2019. Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання. Розробка та супровід сайту: AnisLogo