Головна Балаклійський районний будинок культури Новини БАЛАКЛІЙСЬКИЙ РАЙОН ПОСІВ І місце У ОБЛАСНОМУ ОГЛЯДІ-КОНКУРСІ "СЛОБОЖАНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ

Пошук по сайту

Об'єкти культури Харківської області

АвторізаціяБАЛАКЛІЙСЬКИЙ РАЙОН ПОСІВ І місце У ОБЛАСНОМУ ОГЛЯДІ-КОНКУРСІ "СЛОБОЖАНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ
Рейтинг :
( 1 шт. )
Середа, 29 жовтня 2014 р.

16 квітня 2014 року у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтв відбулось підведення підсумків та нагородження переможців обласного огляду-конкурсу аматорів народного мистецтва «Слобожанські передзвони», в якому Балаклійський район здобув І місце, про що свідчать вручені завідуючій сектору культури РДА В. Пересічанській відповідні Почесна грамота департаменту культури Харківської обласної державної адміністрації та грамота Харківського обласного організаційно-методичного Центру культури і мистецтв. Обласний огляд-конкурс «Слобожанські передзвони» проходив з 5 жовтня по 23 листопада минулого року. За цей період журі конкурсу, яке складали 17 провідних фахівців галузі культури і мистецтв Харківщини, оглянули творчі звіти 27 районів та 6 міст Харківської області. Згідно положення учасники конкурсу (кожен район чи місто) представляли на суд журі концерт аматорів народного мистецтва, виставку майстрів, відео презентацію про роботу галузі культури в районі, друковану продукцію та сувеніри. Загалом же до участі у конкурсі було залучено близько 10 тис. аматорів та понад 1,5 тис. майстрів ужиткового мистецтва. Все каже про здорову та гідну конкуренцію серед культурних осередків Харківщини.

Балаклійський район розпочав підготовку до творчого звіту за 6 місяців. Організаціний комітет з підготовки до «Слобожанських передзвонів» розцінив участь у конкурсі не як формальність, а як виклик, мотивацію та можливість привернути увагу до галузі культури в районі на обласному рівні. Це було справжнє випробування.
Проведено чималу організаційну та творчу роботу, у якій було задіяно не лише фахівців районного Будинку культури та Балаклійської дитячої музичної школи, а й спеціалістів Балаклійського краєзнавчого музею, клубних закладів, в тому числі й інших відомств, зокрема профспілкового Палацу культури газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування, шкіл естетичного виховання, бібліотек району та дружніх організацій, а саме Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості. Осторонь не залишився жоден культпрацівник. Наш район звітував у фінальному етапі конкурсу і у сам день «Ч», вторячи класику, що «Театр начинается с вешалки», все у районному Будинку культури казало – тут відбувається справжнє свято мистецтва.
У творчому звіті Балаклійського району було представлено аматорів з усіх куточків нашого краю: вокальний ансамбль «Вербиченька» Андріївського СБК, «Родина» Залиманського СБК, «Обрій» РКЗ «Балаклійський РБК», вокальні ансамблі Савинського, Яковенківського, Бригадирівського, Борщівського Будинків культури та клубів. З неповторними баврами пісенного фольклору глядача познайомили народний фольклорний ансамбль «Лозовенчанка» Лозовенківського СБК, народний фольклорний ансамбль «Русская песня» Петрівського СБК, фольклорні ансамблі «Вишняночка» Вишнівського СБК, «Калина» Залиманського СБК, «Веселка» Гусарівського СБК.
Грайливий виступ дитячих вокальних гуртів «Лелеченьки», «Краплинки», «Черешенька», «Співаночка», «Веселка» Балаклійської дитячої музичної школи довів глядачеві та поважному журі, що на Балаклійській землі кращі пісенні традиції не лише тривають жити у юних поколіннях, а й набувають нового змісту. Переконливо це підтвердили власними виступами одразу 3 народних вокально-хорових колективи: народний гурт народної пісні «Весела слобода», народний хор народної пісні «Джерело» РКЗ «Балаклійський РБК та народний хор народної пісні «Сяйво» ПК ГПУ «Шебеликагазвидобування».
Не менш вразили глядача й малі форми та солісти: народний театр естрадної пісні «Сім нот», вокальний квартет «Передзвони», чоловічий вокальний ансамбль «Хормен», родинний дует у складі Алли та Аліни Букій, тріо «Чарівниці», Роман Пасєка, Юлія Вороная, Галина Кравченко, Тетяна Радченко та Ел'янора Тимошенко.
Хореографічний жанр на сцені представили народний ансамбль народного танцю «Червона калина», зразкова хореографічно-спортивна студія «Грація», хореографічний колектив «Non-stop» ПК ГПУ «Шебелинкагазвидобування», студія бального танцю «Sunrise», танцювальні колективи «Ритм» та «Краски» РКЗ «Балаклійський РБК», танцювальні колективи «Барвінок», «Грація», «Екстрім» БЦДЮТ, танцювальний колектив «Лігрус».
Родзинкою концерту стали справжні віртуози – циркова студія «Кристал» БЦДЮТ та Сергій Уматов, театральна студія «Позитив» РКЗ «Балаклійський РБК».
Інструментального жанру додали оркестр духових інструментів РКЗ «Балаклійський РБК» та інструментальний ансамбль викладачів Балаклійської дитячої музичної школи.
Чималого значення мала й режисура постановки заходу, у якій вдало переплітались почуття патріотизму за малу Батьківщину та данина пошани Великому Кобзареві, з нагоди святкування 200-річчя Т.Г. Шевченко.
Вразили гостей й витвори майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, що були представлені у малій залі. Кажучи про неповторну атмосферу не можливо було б не згадати завжди вдячного Балаклійського глядача.
Відгуки про свято мистецтва на Балаклійщині не змусили чекати на себе а ні з вуст членів журі, а ні в мережі. Вже у грудні народний гурт народної пісні «Весела слобода», народний фольклорний ансамбль «Лозовенчанка, народний ансамбль народного танцю «Червона калина» і вокальний ансамбль «Хормен» гідно представили малу Батьківщину у гала-концерті «Слобожанські передзвони», де було обрано «кращих з найкращих» і розставлено всі крапки…
І місце – це результат не лише вдалого менеджменту, поставленої мети й чітко розставлених кроків… Цього варті висока виконавська майстерність і небайдужість кожного з аматорів, хто був залучений до свята, цього варті оплески глядача і увага керівників району, які підтримали артистів зі сцени, це спільна перемога Балакліської громади. 

 

© 2011-2019. Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання. Розробка та супровід сайту: AnisLogo